Charakterystyka

Marmurami w geologii nazywa się staropaleozoiczne lub prekambryjskie wapienie, które pod wpływem wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia podczas metamorfizmu regionalnego uległy intensywnym przeobrażeniom mineralnym i strukturalnym. Są one wydobywane na całym świecie. Charakteryzują się różnorodnością barw. Struktura kamienia jest bardzo urozmaicona, krystaliczna lub ziarnista z dużą ilością żyłek i smug.

Zastosowanie

Wykorzystywany jest przede wszystkim we wnętrzach przy wykonywaniu posadzek, schodów, parapetów, kominków, blatów łazienkowych oraz okładzin ściennych. Ich wyjątkowa barwa nadaje pomieszczeniu lekkości, piękna oraz niepowtarzalnego wyglądu. Połączenie kolorystyczne marmurów to sprawdzony sposób na nadanie wnętrzu niezwykłego uroku.

Uwagi

Marmur jako skała wapienna jest bardzo miękki i ulega degradacji pod wpływem różnych kwasów. Zalecamy aby nie stosować go w miejscach szczególnie narażonych na tego typu niebezpieczeństwo. Również zalecamy dbanie o ten kamień między innymi impregnację oraz czyszczenie odpowiednimi środkami (które również posiadamy w swojej ofercie)

MARMURY DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE:

BALMORAL
BALTIC BROWN
BALTIC GREEN
BIANCO
CHAMPAGNE
BAIANCO
CRYSTAL
BLUE IN THE NIGHT
BLUE PEARL
BOHUS RED
BRASILIAN GOLD
CREAM JULIA
DARK TAN
EAGLE RED
FOREST BACK
GALAXY BLACK
GALAXY STAR
GOLDEN LAVA
GREY
IMPALA
INDIAN
IVORY BROWN
IVORY FANTASY
JUAPERANA COL
JUAPERANA INDIA
KASHMIR
LABRADOR
LABRADOR BLUE
MADURA GOLD
MARPLE RED
MULTICOLOR RED
ORO BRASIL
PADANG GREY
PADANG LIGHT
PEACH RED

Szybki Kontakt

SL-BUD Sp. z o.o.
ul. Cygana 2
45-131 Opole
tel./fax +48 77 423 16 95
kom. +48 514 247 876
email: biuro@sl-bud.pl

Co Oferujemy ?

Dołącz do nas